Avatar

On Air

Ranná kávička

Lifestyle

Nachádzate sa tu:Home Informácie lifestyle 3 praktické rady pre tých, ktorí chcú skúsiť podnikanie
Hodnotiť článok
(1 Hodnotenie)
kategória: lifestyle

3 praktické rady pre tých, ktorí chcú skúsiť podnikanie

autor: Uverejnené december 09, 2018
Zdieľať príspevok:

Voľných pracovných miest je na pracovných portáloch stále dosť, no napriek veľkému počtu neobsadených miest nie sú nezamestnaní ľudia spokojní s podmienkami, ktoré im ponúkajú firmy hľadajúce nových zamestnancov. Problémom sú najmä nevyhovujúce pracovné podmienky a samozrejme aj nízke platové ohodnotenie. Možnosťou, ako si zarobiť na seba a uživiť svoju rodinu, je aj podnikanie. Ak chcete skúsiť rozbehnúť vlastný biznis, skôr, ako začnete so zisťovaním potrebných informácií, prečítajte si tieto užitočné rady.

 

1. Vyhnite sa byrokracii na úradoch pri zakladaní vašej firmy

Poznáte to. Čím skôr sa snažíte vybaviť všetky potrebné dokumenty, tým máte väčší pocit, že vás úradníci chcú popreháňať po všetkých možných zariadeniach.

Vyhnúť sa byrokracii sa vyhnete len vtedy, ak máte známych na úradoch. Ak nemáte, nemáte moc na výber. Ak vám ale zakladanie spoločnosti príde moc komplikované a uvedomujete si, že by ste ho bez pomoci nezvládli, máte možnosť využiť služby spoločností, ktorých predmetom podnikania je práve zakladanie nových spoločností takým ľuďom, ako ste vy. Za vopred dohodnutý poplatok vám pripravia všetky podklady potrebné pre založenie spoločnosti a vám už potom bude len ostávať všetky dokumenty podpísať. Potom sa budete môcť pustiť do podnikania.

 

Ak sa rozhodnete pre s.r.o., v cene máte aj poplatok na zápis do Obchodného registra. Ak chcete podnikať už zajtra, uprednostnite ready made spoločnosť, ktorej meno konateľa stačí prepísať na vaše a do pár hodín ste majiteľom tejto firmy.

 

2. Vyberte si lacné sídlo firmy

 

Každá novovzniknutá firma musí mať sídlo firmy, ktoré bude zapísané v OR. Pre začínajúceho podnikateľa je náročné financovať kancelárske priestory, v ktorých bude sídliť firma. Začínajúcim podnikateľom sa odporúča využiť službu virtuálneho sídla firmy. Na tomto sídle firmy sa nemusíte fyzicky nachádzať, stačí, ak bude vaša firma zapísaná na tejto adrese. Virtuálne sídla firmy sa nachádzajú na najlukratívnejších adresách v hlavnom meste a podnikatelia ich využívajú najmä preto, aby sa dostali do povedomia a znížili prevádzkové náklady na zabezpečenie vlastných kancelárskych priestorov. Sú vhodné pre začínajúcich podnikateľov, ktorí ešte nepotrebujú na vykonávanie podnikateľskej činnosti vlastné kancelárske priestory, ale aj pre tých podnikateľov, ktorých drahé kancelárske priestory finančne ruinujú a potrebujú niečo lacnejšie.

 

3. Buďte viditeľný v online priestore


Väčšina vašich potencionálnych zákazníkov bude chcieť nakupovať aj v online priestore. Z roka na rok rastie záujem o nákupy v online priestore a to by ste mali využiť. Nájdite si reklamné agentúry, ktoré sa zaoberajú tvorbou nových web stránok firmám, ako ste vy. Dajte si navrhnúť dobrý webdizajn webovej stránky a eshopu, ktorý zohráva dôležitú úlohu v tom, či sa zákazníci rozhodnú nakúpiť u vás, alebo nie. Okrem toho investujte aj do Google reklamy, do reklamy na Facebooku, ale aj do SEO analýzy a SEO optimalizácie.

Čítať 113 krát

Napíšte komentár

Pridajte Váš komentár vyplnením všetkých políčok.

O nás

  • Sme rómske internetové rádio. Cieľom nášho rádia je poskytnúť poslucháčom rómsku hudobnú tvorbu, na báze širokého spektra žánrov. Ako je barový štýl, funky, džes, či pavlovský štýl. V našom vysielaní sa však bude objavovať aj domáca a zahraničná tvorba slovenských a zahraničných spevákov a hudobníkov, rádio ju nepreferuje do takej miery, aby základ rómskeho rádia ostal. 

Podpora prevádzky

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontakt

Rádio R1
Slovensko
Mobile: 0910 432 679
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.radior1.sk

Čo u nás počujete?

  • Vysielanie je zostavené prevažne z rómskej hudby a živých stupov moderátorov počas celého dňa.