Avatar

On Air

Pesničky, ktoré máme radi

Lifestyle

Nachádzate sa tu:Home Informácie lifestyle Účinné spôsoby, ako schudnúť nadbytočné kilá a dostať sa na požadovanú váhu
Hodnotiť článok
(1 Hodnotenie)
kategória: lifestyle

Účinné spôsoby, ako schudnúť nadbytočné kilá a dostať sa na požadovanú váhu

autor: Uverejnené marec 11, 2019
Zdieľať príspevok:

Obezita začína robiť problémy nielen v zahraničí, ale aj u nás na Slovensku. Štatistiky jasne hovoria, že obezita sa stáva jednou z najnebezpečnejších civilizačných chorôb na svete a čo je horšie, čoraz častejšie ohrozuje aj deti.

 

Ak aj vy máte pocit, že vaše stravovacie návyky sú príčinou vašej obezity, skúste sa zamerať na zmenu a urobte pre svoje zdravie všetko, aby kilogramy nepribúdali, ale ubúdali. Ako na to? Toto sú účinné spôsoby, ako sa zbaviť nadbytočných kíl a dostať sa na požadovanú váhu.

Nezanedbávajte pitný režim

 

Ak sa chcete zbaviť nadbytočných kíl, nesmiete zanedbávať pitný režim. Až 70% nášho tela tvorí voda, preto je dôležité piť hlavne vodu. Voda je najzdravší nápoj na chudnutie a viete prečo? Nemá žiadne kalórie! Odporúča sa piť ju aj pred konzumáciou jedla. Vyvolá u vás pocit plnosti, takže nespotrebujete také veľké množstvo jedla ako doteraz.

 

Voda naštartuje váš organizmus, zaženie hlad, pomôže odplaviť toxické látky z tela a hlavne, pomôže vám schudnúť nadbytočné kilogramy. Ak vám voda príde príliš „nudná“, skúste kombináciu vody s citrónovou šťavou, poprípade vodu s čerstvými bylinkami – mätou alebo medovkou.

 

Pridajte do jedálnička viac ovocia a zeleniny

 

Možno vám príde táto rada otrepaná, ale zamyslite sa, koľko zeleniny a ovocia jedávate denne? Ak žiadne, alebo len minimum, odporúčame vám pridať do jedálnička viac ovocia a zeleniny. Vyhýbanie sa konzumácii nezdravýchm mastných a vyprážaných jedál je samozrejmosť.

Ak vám ale nakrájaná zelenina a ovocie príliš nechutí, vyskúšajte si robievať smoothie. Rôzne kombinácie ovocia a zeleniny vám umožnia jesť zdravé a každý deň iné chutné jedlo. Je potrebné si však kúpiť výkonnejší mixér na smoothie, ktorý dokáže pomixovať aj väčšie kusy ovocia a zeleniny bez menších problémov.

 

Vyskúšajte chôdzu a nenáročnejšiu turistiku

 

Bez pohybu sa nadbytočných kíl nezbavíte a čím skôr tento fakt príjmete, tým skôr sa vám podarí zbaviť sa nadbytočných kíl. Začnite jednoduchými prechádzkami. Aj pri chôdzi sa zbavíte nadbytočných kíl – spevníte nohy, spevníte aj zadok.

 

Ako dobrú pomôcku si môžete vybrať nordic walking palice – odľahčia vám kĺby a hlavne kolená. Neskôr môžete vyskúšať menšiu turistiku. Uvidíte, že tieto aktivity vám nielenže vyčistia myseľ, ale vám aj pomôžu s chudnutím. Aby ste si však tieto aktivity naplno užili, nezabúdajte si obúvať kvalitnejšie dámske tenisky, ktoré majú kvalitnú podrážku, cez ktorú necítite všetko, čo sa nachádza na ceste.

 

Držte sa týchto rád a kilá pôjdu dole okamžite!

Čítať 209 krát

Napíšte komentár

Pridajte Váš komentár vyplnením všetkých políčok.

O nás

  • Sme rómske internetové rádio. Cieľom nášho rádia je poskytnúť poslucháčom rómsku hudobnú tvorbu, na báze širokého spektra žánrov. Ako je barový štýl, funky, džes, či pavlovský štýl. V našom vysielaní sa však bude objavovať aj domáca a zahraničná tvorba slovenských a zahraničných spevákov a hudobníkov, rádio ju nepreferuje do takej miery, aby základ rómskeho rádia ostal. 

Podpora prevádzky

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontakt

Rádio R1
Slovensko
Mobile: 0910 432 679
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.radior1.sk

Čo u nás počujete?

  • Vysielanie je zostavené prevažne z rómskej hudby a živých stupov moderátorov počas celého dňa.