Avatar

On Air

Ranná kávička

Lifestyle

Nachádzate sa tu:Home Informácie lifestyle Plánujete rekonštrukciu bytu? Na čo by ste sa mali vopred pripraviť?
Hodnotiť článok
(1 Hodnotenie)
kategória: lifestyle

Plánujete rekonštrukciu bytu? Na čo by ste sa mali vopred pripraviť?

autor: Uverejnené marec 11, 2019
Zdieľať príspevok:

Rekonštrukcie nehnuteľností patria k finančne náročným investíciam a práve preto by sme mali dôkladne zvážiť viaceré veci od výberu firmy až po výber materiálu potrebného na rekonštrukciu. Ak vás v blízkej dobe čaká rekonštrukcia bytu, povieme si, na čo by ste sa mali vopred pripraviť.

Dôkladne plánovanie

 

Pre rekonštrukciu bytu sa nemôžete rozhodnúť len tak zo dňa na deň. Nemôžete očakávať, že nájdete niekoho, kto vám rekonštrukciu bytu zrealizuje okamžite. Firmy majú plné termíny aj niekoľko týždňov vopred, niektoré dokonca aj rok, preto ak plánujete rekonštrukciu celého bytu a chcete, aby všetko prebehlo podľa plánov, urobte si dôkladný prieskum medzi stavebným firmami a vyberte si takú, ktorá vám rekonštrukciu bytu zrealizuje profesionálne a bez chýb.

Dôkladné plánovanie vám zaručí kvalitnú rekonštrukciu a peniaze, ktoré investujete, budú dobre investovanými peniazmi. Rezerváciu vám odporúčame riešiť čím skôr, aby vám niekto iný nevyfúkol dobrý termín začatia rekonštrukcie.

 

Vypratanie priestoru

 

Ak plánujete výraznejšiu rekonštrukciu, s najväčšou pravdepodobnosťou bude potrebné vypratať danú miestnosť, ktorú plánujete prerábať. Ak plánujete prerábať komplet celý byt, budete nútení vysťahovať komplet všetok nábytok.

Poinformujte sa, čo všetko je potrebné vysťahovať z miestností vo vašom byte. Ak plánujete znížiť strop a firma vám má zrealizovať montáž kvalitných sadrokartónových konštrukcií, s najväčšou pravdepodobnosťou tam budete môcť ponechať nejaký nábytok (napr. vysoké šatníkové skrine). Myslite však na to, že pri montáži sadrokartónu sa bude aj brúsiť a prášiť, preto je potrebné zostávajúci nábytok dôkladne poprikrývať igelitmi.

 

Náhradné ubytovanie

 

Ak prerábate miestnosť v menšom byte, pravdepodobne budete musieť ísť bývať k príbuzným. Napríklad ak sa rozhodnete pre montáž sadrokartónových konštrukcií, počítajte s výrazným znečistením nielen danej miestnosti, ale aj celej domácnosti. Je potrebné si dohodnúť náhradné ubytovanie u príbuzných skôr, ako začnete vypratávať dané miestnosti, ktoré chcete prerábať.

Nemôžete predsa žiť a hlavne spať v rozbombardovanom byte, navyše s deťmi.

Ak sa chystáte zatmeliť praskliny spoľahlivým tmelom, vaše zdravie nebude ohrozené.

Ak sa ale rozhodnete o búranie stien a priečok, je potrebné ísť spať mimo bytu.

Čítať 226 krát

15 komentáre

Napíšte komentár

Pridajte Váš komentár vyplnením všetkých políčok.

O nás

  • Sme rómske internetové rádio. Cieľom nášho rádia je poskytnúť poslucháčom rómsku hudobnú tvorbu, na báze širokého spektra žánrov. Ako je barový štýl, funky, džes, či pavlovský štýl. V našom vysielaní sa však bude objavovať aj domáca a zahraničná tvorba slovenských a zahraničných spevákov a hudobníkov, rádio ju nepreferuje do takej miery, aby základ rómskeho rádia ostal. 

Podpora prevádzky

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontakt

Rádio R1
Slovensko
Mobile: 0910 432 679
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.radior1.sk

Čo u nás počujete?

  • Vysielanie je zostavené prevažne z rómskej hudby a živých stupov moderátorov počas celého dňa.