Avatar

On Air

Ranná kávička

Lifestyle

Nachádzate sa tu:Home Informácie lifestyle Ako by mala vyzerať moderná kuchyňa?
Hodnotiť článok
(0 hlasov)
kategória: lifestyle

Ako by mala vyzerať moderná kuchyňa?

autor: Uverejnené marec 11, 2019
Zdieľať príspevok:

Ktorá žena netúži po moderne vybavenej kuchyni s najmodernejšími spotrebičmi a s perfektne ladiacim nábytkom? Kuchyne sú miestom, kde pripravujeme chutné pokrmy pre všetkých členov rodiny, preto si táto miestnosť zaslúži len to najlepšie vybavenie. Ako by teda mala vyzerať moderná kuchyňa a čo by v nej nemalo chýbať?

Vytváranie zón

 

Každá miestnosť potrebuje mať svoje usporiadanie, aby vám dokázala poslúžiť v maximálne možnej miere. Pri kuchyni platí pravidlo vytvárania zón. Maximálne využitie priestoru, no zároveň uľahčenie prípravy jedál sú najdôležitejšie parametre, ktorých by sme si pri zariaďovaní kuchyne mali držať. Ak teda chcete mať modernú kuchyňu, pri navrhovaní kuchyne myslite na zónovanie.

 

Najdôležitejšími zónami sú zóna umývania, zóna varenia a zóna skladovania. Nesmieme zabudnúť ani na pracovnú zónu a zónu varenia, ktoré by sa mali nachádzať uprostred pomyselného trojuholníka. Celý tento priestor pomyselne „uzavriete“ kvalitným osvetlením. Ak preferujete vidiecky, resp. minimalistický štýl, nepohrdnite kvalitným tatranským obkladom, tzv. tatranským profilom vyrobeným z kvalitného slovenského dreva z oravských lesov. Perfektne vynikne nielen v jedálenskej časti kuchyne, ale aj na strope.

 

Triedenie odpadu a zabudované odpadkové koše

 

Čoraz väčší tlak na separovanie odpadov ovplyvnil aj interiérový dizajn, konkrétne dizajn kuchýň. Moderné kuchynské linky majú v sebe zabudované odpadkové koše, ktoré umožňujú triediť odpad už priamo v kuchyni bez toho, aby vám triedený odpad zabral príliš veľa miesta a zapáchal vám. Výsuvné odpadkové koše sú, ako aj mnohý predajcovia uvádzajú, praktickým riešením pre udržiavanie čistoty v kuchyni. Dokonale tak využijete priestor v spodnej časti kuchynskej linky a nezašpiníte si celú kuchyňu. Predávajú sa v kvalitných prevedeniach a dokonca aj s kvalitným výsuvom s tlmeným dovretím. Kúpou nových výsuvných odpadkových košov získate veľa – možnosť triediť odpad a zároveň nešpiniť si kuchyňu.

 

Moderné drezy

 

Dôležitou súčasťou moderných kuchýň je aj zóna umývania. V malých kuchyniach sa musíme uspokojiť s umiestnením drezu v rohovej časti. Vo väčších si ale môžeme dovoliť viac.

V moderných kuchyniach by však nemal chýbať štýlový kuchynský drez s dostatočne veľkou odkladaciu plochou na umytý riad. Medzi moderné kuchynské drezy radíme aj pevné granitové drezy, ktoré vám svojou štruktúrou budú pripomínať kamenné drezy. Granit je odolný voči vysokým teplotám, poškriabaniu, oderu a usádzaniu nečistôt a práve tieto vlastnosti robia z granitových drezov TOP jednotku na trhu. Povrch moderných granitových drezov je kamenitý a jemne pórovitý.

 

Ak chcete modernú kuchyňu, investujte do výroby kuchyne na mieru u slovenských firiem, vyberte si moderný drez a navrhnite si kuchynskú linku tak, aby mala zabudovaný odpadkový kôš a nechýbal tam drôtený program.

Čítať 203 krát

9 komentáre

Napíšte komentár

Pridajte Váš komentár vyplnením všetkých políčok.

O nás

  • Sme rómske internetové rádio. Cieľom nášho rádia je poskytnúť poslucháčom rómsku hudobnú tvorbu, na báze širokého spektra žánrov. Ako je barový štýl, funky, džes, či pavlovský štýl. V našom vysielaní sa však bude objavovať aj domáca a zahraničná tvorba slovenských a zahraničných spevákov a hudobníkov, rádio ju nepreferuje do takej miery, aby základ rómskeho rádia ostal. 

Podpora prevádzky

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontakt

Rádio R1
Slovensko
Mobile: 0910 432 679
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.radior1.sk

Čo u nás počujete?

  • Vysielanie je zostavené prevažne z rómskej hudby a živých stupov moderátorov počas celého dňa.